Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Plymouth

Plymouth Gin on joogitööstuse ajaloo elav legend. Just Plymouth Gin kandis 1793. aastal sündides esimesena kõigist alkohoolsetest jookidest „dry gin“ tunnussõnu ning tegemist on ainsa inglise džinniga, millele on Euroopa Liidu poolt omistatud kaitstud päritolunimetus.

Suurbritannia kuningliku mereväe ja kuulsate maadeavastajate saatjana on Plymouth Gin seilanud seitsmel maailmamerel ja pooluselt poolusele, kogudes kuulsust igas sadamas.

Plymouth Gin oli esimene džinn, mida nimepidi kutsuti juba 1880-ndatel ning tegemist on ka algse Marguerite kokteili (Martini eelkäija) koostisosaga. Läbi aastate on Plymouth Gin inspireerinud lugematuid kokteiliretsepte. 1870-ndatel segas kindral sir Thomas D Gimlette Plymouth Gini laimimahlaga, et kaitsta mereväelasi C-vitamiini puuduse vastu ja nii sündis kokteil nimega Gimlet. 1896. aastal ilmunud kokteiliraamatus Stuart’s Fancy Drinks and How to Mix Them ilmunud Dry Martini retseptis kasutati Plymouth Gini. Ka oli Plymouth Gin ainus džinn, mida mainiti siiani baarmanite piibliks peetavas raamatus The Savoy Cocktail Book.

www.plymouthgin.com