Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Martell Tricentenaire Iconography Craftsmanship (19).jpg

Konjak

Martell Tricentenaire Iconography Craftsmanship (36).jpg_large.png

Konjak - aristokraatlik nauding
Konjak on Edela-Prantsusmaal Cognac'i maakonnas valmistatud brändi. Konjaki valmistamiseks pressitakse valged viinamarjad (mis on kasvanud rangelt määratud piirkonnas) ja pannakse käärima. Saadud toorvein destilleeritakse ja nii saadakse selge läbipaistev vedelik eaux-de-vie (tõlge: eluvesi), mille alkoholisisaldus on umbes 70%. Seda laagerdatakse tammevaatides aastakümneid. Enamik konjakeid on segu erinevatest eax-de-vie’dest, mille laagerdumisajad varieeruvad. Üks konjak võib sisaldada nt 20-, 30- ja 40-aastaseid komponente.

Konjak Pernod Ricard'i valikus
Pernod Ricard Estonia valikus on konjak tootjalt Martell. Martell on vanim suurtest konjakimajadest, olles alustanud konjakitootmist juba aastal 1715. Martelli konjakid on pehme ja kerge maitsega ning värviküllased. Martell on maailma üks suuremaid konjakitootjaid ning on müügiliider kahekümnes riigis, sh Itaalias, Mehhikos ja Singapuris. Eestis pakub Pernod Ricard Martelli konjakitest väga laia valikut: VS-st kuni L’Or de Jean Martellini. Mõned on segud 5-7 aastat laagerdunud konjakitest, teised on 20-30 või lausa 80-100 aastat laagerdunud.

Konjaki eristus ja tarbimine
Konjakit eristatakse kvaliteediklassidega. VS tähistab konjakite segu, milles noorim on vähemalt 2 aastat vana. VSOP, VO või réserve tähendab, noorim konjak segus on 4,5 aastat vana. Napoleon, XO, ekstra või horse d’âge näitab, et noorim konjak segus on vähemalt 6-aastane. Lisaks on olemas rariteetsed vintage-konjakid (vahel ka nimetusega millésime).

Konjakit serveeritakse aroomiklaasist ja toatemperatuuril. Joogisegudes konjakit üldjuhul ei kasutata, erandiks on siinkohal noored konjakid, mida võib pikendada näiteks toonikuga. Paremaid konjakeid juuakse kindlasti puhtalt, kõrvale võib serveerida allikavett.