Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
  • Rum HEADER 1 (cropped and compressed).jpg
  • Rum HEADER 2 (cropped and compressed).jpg

Rumm

HCL Small 4.png

Rumm - Hele, tume või kuldne
Rumm on kuni 96% alkoholisisaldusega jook, mida valmistatakse suhkruroost. Rummi valmistamine sarnaneb viski tootmisele – väikese alkoholisisaldusega vedelik destilleeritakse. Hele ehk valge rumm läbib seejärel söefiltrid ning seda lahjendatakse veega kuni alkoholisisaldus on umbes 40%. Mõningal juhul ka laagerdub lühidalt vaatides (näiteks Havana Club 3YO). Hele rumm on kerge ja magusa maitsega.

Kuldse ja tumeda rummi jaoks lisatakse õige värvi saamiseks mõnikord suhkrukaramelli, kuid Havana Club seda ei tee, vaid saab oma värvi vaadis laagerdumisel. Lisaks värvile eristatakse rummi ka laagerdumisaja järgi. Tavaliselt on rumm segatud eri laagerdumisajaga komponentidest ning märgitud on kõige noorem või keskmine vanus.

Rumm Pernod Ricard'i valikus
Pernod Ricard Estonia valikus on Kuuba rumm Havana Club, mis on tänapäeval ainus tõeline üle maailma tuntud Kuuba rummi mark. Aastal 2013 kuulutas ajakiri „Drinks International“, et nende uuringus valisid maailma 50 juhtivat baari Havana Clubi parimaks rummiks Mojito valmistamisel.

Havana Clubi toodangu pärliks on seitse aastat laagerdatud Añejo 7 Años, mida peetakse üheks paremaks rummiks maailmas. Sellel on võrratu vaniljearoom, kerge šokolaadihõng ning see sobib suurepäraselt kokteilidesse või puhtalt joomiseks. Selle kõrval pakub Pernod Ricard Eestis ka kolm aastat vaadis laagerdatud heledat rummi, segu kuni 5 aastat vaadis laagerdunud rummidest Havana Club Especial ning rummimeistrite koostöös valminud super premium rummi Havana Club Selección de Maestros.

Millega rumm sobib?
Rummi serveeritakse tihti jää ja mõne puuviljaviiluga, näiteks laimiga. Rummi juuakse tihti colaga või kokteilis. Kuulsamad rummikokteilid on Mojito, Daiquiri, Piña Colada, Mai-Tai ja Cuba Libre. Rummi kasutatakse ka kondiitritoodetes (nt rummipallides).

Pernod Ricard Estonia valikus on Kuuba rumm Havana Club.