Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Jameson_18YO.jpg

Jameson 18YO

kr,
art.nr.

  • Maa

    Iirimaa

  • Alkoholisisaldus

    40 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

700 ml kr Lae PDF
Lae PDF

John Jameson asutas pruulikoja 1780.aastal, lubades hakata tootma maailma parimat viskit. Tema perekonna motoks oli ”Sine Metu”, mis tähendab ”Kartuseta”. Seda sõnumit kannab tänaseni iga Jamesoni pudel.

Täna on Jamesoni tootmisel abiks mineviku traditsioonid ja tänapäeva võimalused. Jameson on maailmas kõige kiiremini tarbijaid juurde võitev viskimark, mida müüakse rohkem kui 110-s riigis, sealhulgas ka Eestis.

Iirlased, tänu oma loomuomasele konservatiivsusele, eksperimenteerivad erinevalt šotlastest joogiga harva ning hoiavad kuni tänaseni viski tootmises vanu traditsioone. Iiri viskit Jameson valmistatakse kolmest looduslikust koostisosast: tavaline oder, odralinnased ning puhas allikavesi. Kui šotlased kuivatavad idanema aetud otra lahtisel tulel, mis annab viskile iseloomuliku turbamaitse, siis iirlased teevad seda spetsiaalsetes suletud ahjudes. Selliselt ei seo linnas endaga suitsulõhna ning säilitab looduslikud maitseomadused, mis annab Jameson viskile lillelise-mesise kõrvalmaitse.

Jameson'i perekonna vanimate liikmete hulka kuuluv tõeliselt algupärane Jameson 18 Year Old Limited Reserve on erakordselt heas tasakaalus viski, mille küps ja kompleksne maitse on peaviskimeistri (master blender) vilumuse ja pühendumuse tulemus. See unikaalne jook valmib peaviskimeistri poolt isiklikult välja valitud kolme suurepärase viski kokku segamisel, mida seejärel hoitakse vähemalt 18 aastat burbooni- ja oloroso sherri vaatides. Lõpliku viimistluse saab jook ameerika burbooni vaatides.

Jameson 18 Year Old Limited Reserve viski lõhnas on tunda aromaatseid õlisid kerge puidu, vürtsi ja toffee nüansiga. Maitse on küps ja pehme, sisaldades mitmeid kompleksseid maitseid nagu toffee, vürts, vanilje, sherri, pähkel ning vihjeid puidule ja nahale. Järelmaitse on pikk ning puidu, vürtsi ja toffee noote on tunda lõpuni välja.