Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Jameson Select Reserve 70cl_1.jpg

Jameson Select Reserve

kr,
art.nr.

  • Maa

    Iirimaa

  • Alkoholisisaldus

    40 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

700 ml kr Lae PDF
Lae PDF

John Jameson asutas pruulikoja 1780.aastal, lubades hakata tootma maailma parimat viskit. Tema perekonna motoks oli ”Sine Metu”, mis tähendab ”Kartuseta”. Seda sõnumit kannab tänaseni iga Jamesoni pudel.

Täna on Jamesoni tootmisel abiks mineviku traditsioonid ja tänapäeva võimalused. Jameson on maailmas kõige kiiremini tarbijaid juurde võitev viskimark, mida müüakse rohkem kui 110-s riigis, sealhulgas ka Eestis.

Iirlased, tänu oma loomuomasele konservatiivsusele, eksperimenteerivad erinevalt šotlastest joogiga harva ning hoiavad kuni tänaseni viski tootmises vanu traditsioone. Iiri viskit Jameson valmistatakse kolmest looduslikust koostisosast: tavaline oder, odralinnased ning puhas allikavesi. Kui šotlased kuivatavad idanema aetud otra lahtisel tulel, mis annab viskile iseloomuliku turbamaitse, siis iirlased teevad seda spetsiaalsetes suletud ahjudes. Selliselt ei seo linnas endaga suitsulõhna ning säilitab looduslikud maitseomadused, mis annab Jameson viskile lillelise-mesise kõrvalmaitse.

Jameson Select Reserve'i valmistamisel lisatakse hoolikalt valitud Iiri pot still viskile väike osa ühe partii teraviljaviskit ning segu hoitakse lahtisel tulel põletatud burboonivaatides ja röstitud šerri vaatides. Jameson viskidele omased röstitud puidu ja vürtsi noodid arenevad edasi pimedas ja aromaatses keldris seistes. Tulemuseks on erakordselt rikkalik ja luksuslik maitseelamus, milles on kombineeritud vürtsid ja eksootilised puuviljad.

Jameson Select Reserve'i aroom on rikkalik ja täidlane, tunda on eksootilisi puuvilju nagu nektariin, aprikoos ja papaia. Maitse on teraviljale omaselt magus, iseloomulike vanilli, röstitud puidu ja vürtside nootidega. Järelmaitse on pikk, puuviljane ja puiduröstine.