Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Mumm de Cramant.jpg

Mumm de Cramant Blanc de Blancs

kr,
art.nr.

  • Maa

    Prantsusmaa

  • Alkoholisisaldus

    12 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

G.H. MUMM shampanja Mumm de Cramant Blanc de Blancs traditsiooniline pudeli etikett on kujundatud nagu visiitkaart, mille ülemine nurk on hoolikalt murtud selle märgiks, et pudel on isiklikult üle antud G.H. Mumm'i maja sõpradele. Blanc de Blancs pudel on väga elegantne , sihvakas pudelikael ja ebatraditsiooniline kuju aitavad shampanja värsketel aroomidel kauem püsida.

Ajalugu - Mumm de Cramant Blanc de Blancs on haruldane shampanja, mille ajalugu algab 1882. Valmistatud peenemate shampanja traditsioonide kohaselt parima kvaliteediga Chardonnay viinamarjasordist Cramant Grand Cru territooriumilt, mille G.H Mumm rajas samal aastal Côtes des Blancs alale. Tänapäeval on toodetud vaid limiteeritud kogustes ja hinnatud väga kõrgelt asjatundjate poolt.

Valmistamine- Blanc de Blancs on 100% Chardonnay viinamarjadest, mis on kasvanud Cramant külas, mis on kahtlematta üks ilusamaid külasid Champagne piirkonnas Côte des Blancs südames. Siinne mikrokliima ja tugevalt kriidine pinnas (Cramant tähendab "kriidimägi") on ideaalne Chardonnay sordile ja seega on Quality scale rating: 100 %
Blanc de Blancs valmistamisel veinimeister eelistab kasutada ainult ühe aastakäigu viinamarju, kuid ei tee Vintage klassifikatsioooni järgi, eesmärk on säilitada peenekoeline värskus. Elegantse joogi rõhk on 4.5 bar, mis on pisut madalam kui tüüpilistel shampanjadel. Kombineeritud madalama suhkru sisalduse (6g/L) ja kontrollitud küpsemise protsessi tulemus on pehme ja kreemjas maitse.

Välimus: kirgas imepeenete mullidega
Aroom: aromaatsed valged lilled, tsitrused ja värsked puuviljad.
Maitse: õrn ja elegantne, rikkalikult mineraalsust, järelmaitses pehme täidlus.

Soovitame: aperitiiviks või kala ja mereandide juurde, kammkarpide carpaccioga, lobsteri või teravate kevad juurviljade või küpsetatud austrite juurde. Parim serveerimistemperatuur: 10°C (12°C koos toitudega)