Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1ESTATE_Chardonnay.jpg

Dona Paula Estate Chardonnay

kr,
art.nr.

  • Maa

    Argentiina

  • Alkoholisisaldus

    14 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Dona Paula veinimõis Argentiinas asutati 1997 Claro Grupi poolt ning fookuses on toota premium hinnaklassi veine. Oma valduste veiniaiad, kokku 760 hektarit, asuvad tuntud piirkondades nagu Lujan de Cuyo ja Tupungato Mendoza’s, mis kõik jäävad üle 1000m üle merepinna. Pooled viinamarjaaedadest on vanad istandused ja pooled on rajatud uued. Tootmine väga kaasaegne “state-of-the-art” stiilis. Kasutavad nii Prantsuse kui Ameerika tammevaate. Veinimeistrid Itaalia taustaga.
Viinamarjad Dona Paula Estate Chardonnay veini jaoks on korjatud 1971 aastal istutatud põldudelt Alto Ugarteche ja Lujan de Cuyo DO aladelt Mendozast. Korje ajavahemikus 25-27 veebruarini. Rootsud ja varred eemaldati. 70% veinist hoitakse uutes tammevaatides, millest 1/3 on ameerika tammevaadid. Malolaktilise fermentatsiooni on läbinud 20% veinist. Küpsemine vaatides pärmisademel on kestnud kokku 6 kuud, millest esimese 4 kuu jooksul “batonnage”. Peale villimist hoitakse veel tootja juures 3 kuud enne müüki laskmist. Arengupotentsiaali 3-4 aastat.

Välimus: kuldne, roheka helgiga
Aroom: jõuline ja kompleksne aroom, milles kombineeritud isuäratavad viljad nagu greipfruit, aprikoos, melon, lichee ploom; pisut märga kivi, vürtsi ja vanilli.
Maitse: kombineeritud puidunüansse, täidlane, õlise tekstuuriga ja pikk mineraalne järelmaitse.

Soovitame proovida seakarbonaadi, suitsusingi, küpsetatud pardi, hane, vuti, kala terriini,  grillitud lõhe, rikkalikus kastmes lobsteri, kooreses kastmes pastaroogade, oyster stew ja kooreste suppide juurde.
Serveerida jahutatult 10-12 C juures.