Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
G-Vermentino_1.jpg

Grattamacco Bolgheri Vermentino DOC

kr,
art.nr.

  • Maa

    Itaalia

  • Alkoholisisaldus

    14,0 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF


Viinamarjasort:            100% Vermentino
Appellation:                Bolgheri Vermentino DOC

Viinamarjaaed on rajatud 100 m üle merepinna, kus pinnas on lubjarikas ja mergli savi segune. Mõõdukas Vahemereline kliima ja alatine merebriiside mõju aitab orgaanilist viinamarjakasvatust. Viinamarju haritakse Cordone Speronato ja Guyot meetodil. Korje toimub käsitsi. Keskmine aia vanus on 20 aastat. Veinivamistamine 50 % roostevabaterastankides ja 50 % kasutatud barrique (225L), kus vein küpseb pärmisademel ja pidev batonnage. Pudelis küpsemine 6 kuud.

Välimus:          õlekollane, kerge roheka helgiga.
Aroom:            kergelt tsitrust, aroomirohke, hiljem tunda kollast virsiku ja kummeli õisi. Vahemerelisi ürte, münti ja salveid. Mineraalsed aroomid ja mandli nüanss täiendab kõike.
Maitse:            meeldiv värske ja maitseküllane, mineraalse struktuuriga. Kreemjas ja magus nüanss kergest tamme kasutusest. Hea pikkuse ja puhta järelmaitsega. Suurepäraselt tasakaalustatud ja väga meeldiv näide, millist potensiaali omab Vermentino sort, mida leidub siinses kongeniaalse terroir piirkonnas.

Soovitame:      kala ja mereandide roogadega, struktuuri poolest ka Toscana antipasti valiku juurde, crostini ja külmade lihalõikude juurde. Soovitatakse ka vasika fricassee ja pehmete juustude juurde.
Serveerida: 10-12 °C