Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1Goldschild-Auslese.jpg

Goldchild Riesling Auslese

kr,
art.nr.

  • Maa

    Saksamaa

  • Alkoholisisaldus

    7 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Viinamarjasort: Riesling
Päritolu: Moselland Goldschild veinid on valmistatud hoolikalt valitud viinamarjadest, mille kasvukoht on Moseli jõe järsud kaldapealsed. Moselland Goldschild veinid on saadaval vaid limteeritud kogustes. Suurepärase asukohaga  Brauneberger Juffer viinaarjaaed jääb 2 km Mosel jõe vasakust kaldast küla Brauneberg vastu. Kuni aastatni 1925 kutsuti seda küla Dusemond (magus mägi). Terroir on lõunapoolne nõlv, pinnases Devonia ajastu kiltkivi. Juffer viinamarjaaed on 32 ha ja lõppeb mäe otsas umbkaudu 10.5 ha suuruse põllulapiga, mis asetseb ümber kivide. Lisaks veel nõlvade järsk kallak ja eriline mikrokliima annab veinile mõistatusliku iseloomu. Sellistes kasvutingimustes õnnestub viljeleda hästi vaid Riesling sorti, mis annab tulemuseks hästi mineraalse ja hea silitamise potentsiaaliga veini.

Aastakäigu info: suhteliselt jahe suvi ja kuiv pikk sügis tingis hilise saagikoristuse - oktoobri lõpus. Pikk küpsemsperiood annab aromirohke ja kompleksse veini, mida toetab Moseli Rieslingutele tüüpiline elav ja happeline struktuur.
Veini valmistamine: korje käsitsi ja marjade hoolikas selekteerimine.  Peale delikaatset pressimist toimub kääritamine kontrollitud temperatuuril väikestes  roostevabateras tankides. Ei kasutata kultiveeritud pärmi. Kääritamisele (sur lie) järgnevalt toimub kerge veini filtreerimine vaid ühel korral ja villimine varasuvel, aasta pärast korjet.
Veinis on jääksuhkrut 111,5 g/l ja happesus 9 g/l.

Aroom: õrn, tunda virsikut ja mett, natuke botrytis iseloomu.
Maitse: kompleksne, elegantne bukee ja magusus saab täiendust värske happesuse näol, täidlane vein pika järelmaitsega.
Soovitame: iseseisvalt joomises, aperitiivina, puuviljadessertide või küpsetiste juurde.
Serveerida 8-10 C juures.