Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Vahuvein - alati glamuurne ja meeleolukas

Tänapäeval toodetakse vahuveini praktiliselt kõikjal. Vahuveini traditsioonilisel valmistamisel kasutatakse sama meetodit nagu šampanja tegemisel -  veinid segatakse cuvéeks, villitakse pudelisse ning lisatakse suhkur ja pärm, ning alkoholi käärimise toimel tekib vahuveini süsihappegaas. Vahuvein laagerdub pärmisademel ning seejärel toimub sette eemaldamine. Pärast seda lisatakse vahuveinile veini ja suhkrusiirupi segu, et tasakaalustada jooki ning saavutada soovitud magusust. Vahuveini suuremad tootjamaad on Prantsusmaa, Hispaania, Itaalia, Ukraina, Ameerika, Saksamaa. Vahuvein on üldiselt valge või roosa ning võib olla kuiv  (brut) või magus (doux) või nende pooltoonides näiteks väga levinud on demi-sec.

Vahuveini sordid

Tuntuim vahuvein on šampanja. Teisi Prantsusmaal traditsioonilisel viisil valminud vahuveine koondab nimetus Crémant. Mittetraditsiooniliselt valmistatud (nt survetankis kääritatud) vahuvein kannab nimetust Mousseux. Itaalia vahuvein on vastavalt tootmispiirkonnale kas Asti, Lambrusco, Prosecco või Franciacorta. Saksamaa vahuvein on Sekt, Hispaanias toodetu Cava.

Vahuvein Pernod Ricardi tootevalikus

Pernod Ricard pakub järgmiste kaubamärkidega vahuveine: Jacob’s Creek, Brancott Estate, Café de Paris, Campo Viejo ja San Simone. Jacob’s Creek on Austraalia populaarseim veinitootja, kelle toodang on saadaval enam kui 65 riigis. Jacob’s Creeki vahuveinid on kvaliteetsed ja valmistatud tradistioonilisel meetodil. Brancott Estate on menukas Uus-Meremaa veinitootja, kes pakub laia valikut kvaliteetveine. Campo Viejo kuulub Hispaania suurima veinitootja koosseisu ja on üks juhtivamaid veinitootjaid legendaarses Rioja piirkonnas ja nende cava tehakse Penedesis Cava DO piirkonnas. Café de Paris pakub Prantsusmaa traditsioonilist vahuveini ning veinitootjalt San Simone on Pernod Ricardi valikus proseccod