Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Kotobuki_1.jpg

Jacob’s Creek WAH

kr,
art.nr.

  • Maa

    Austraalia

  • Alkoholisisaldus

    13 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Esimene selle veini aastakäik valmis Juulis 2013
“Wah” tähendus:
Esimese silbi hääldus sõnast “Washoku” tähendab Jaapani kööki
Esimese silbi hääldus sõnast “vein” Jaapani keeles
Kanji kirjamärk seondub mõistetega “rääkima”/“lugu” ja “ring”/”side”
Jacob’s Creek WAH veini loomisele eelnes koostööprotsess sushi kokkade ja Jacob’s Creek veinimeistrite vahel. WAH demonstreerib tugevat sidet Jaapani toidu ja veini vahel.

2013 aastal oli külm ja kui talv, pehme vähese vihmaga kevad, mis tingis kastmise vajaduse, et kobarad välja areneksid. Suvi oli soe ja kuiv ning võimaldas Chardonnay, Pinot Grigio ja Sauvignon Blanc viinamarjade optimaalse küpsemise. Korje öö jaheduses, et tagada marjade värskus. Erinevate sortide ja kasvukohtade marjad korjatakse siis kui on veinimeistri hinnangul õige aeg ning valmistatakse vein eraldi. Tulemuseks aromaatne vein, mille fermentatsiooniks kasutatakse neutraalse iseloomuga pärmi. Osalisel veinid jäävad pikemaks ajaks pärmi sademele ja osa veinist on läbinud malolaktilise fermentatsiooni.
 
Välimus: kahvatukollane, roheka helgiga
Aroom: värske rohune aroom, münti ja salveid, küpseid pirne ja punast õuna, kerge varjundina heleda greibi õied ja udo (Jaapani selleri sarnane juurvili).
Maitse: rikkaliku maitsega, kus tunda magusat melonit, nektariini ja värsket Nashi pirni sorti ning meeldiv pehme happesus, kreemjas stuktuur ja kergelt suitsune järelmaitse.

Serveerida valge kala sashimi, aurutatud koorikloomade, hakitud Jaapani kalapallid, Thai kala küpsetised või kana yakitori, lisandiks Jaapani köögis tuntud maitsed dashi või soya kaste.