Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1ESTATE_Malbec.jpg

Dona Paula Estate Malbec

kr,
art.nr.

  • Maa

    Argentiina

  • Alkoholisisaldus

    14 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Dona Paula veinimõis Argentiinas asutati 1997 Claro Grupi poolt ning fookuses on toota premium hinnaklassi veine. Oma valduste veiniaiad, kokku 760 hektarit, asuvad tuntud piirkondades nagu Lujan de Cuyo ja Tupungato Mendoza’s, mis kõik jäävad üle 1000m üle merepinna. Pooled viinamarjaaedadest on vanad istandused ja pooled on rajatud uued. Tootmine väga kaasaegne “state-of-the-art” stiilis. Kasutavad nii Prantsuse kui Ameerika tammevaate. Veinimeistrid Itaalia taustaga.
Viinamarjad Dona Paula Estate Malbec veini jaoks on korjatud 1971 aastal istutatud põldudelt Alto Ugarteche ja Lujan de Cuyo DO aladelt Mendozast. Korje ajavahemikus 8-20 märtsini, korjati käsitsi valikuliselt marju. Rootsud ja varred eemaldati. 20% marjadest purustati, et anda marjast karakterit. Jahedates tingimustes viinamarjakestade leotamine 48 tundi, et saavutada sügav värvitoon ja esmased aroomid. Fermentatsioon roostevabaterastankides 8 päeva koos kestadega 250 C juures, kokku maceration periood 16 päeva. 80 % ulatuses toimus naturaalne malolaktiline fermentatsioon tankides 160 C juures ja edasi 20% ulatuses jätkus malolaktiline fermentatsioon vaatides. 20% veinist on küpsenud 6 kuud prantsuse ja ameerika uutes tammevaatides. Ei ole filtreeritud.

Värvus: vein on intensiivne punane, violetse tooniga.
Aroom: kompleksne aroom küpsetest ploomidest, mustikast, sinikast; liköörne, musta pipart, münti, trühvlit koos kerge mocha nüansiga, kuivatatud ürte. Väljendusrikas ja  tüüpiline Argentiina Malbec vein.
Maitse: magus ja pehme parkaine, meeldiv täidlus ja pikk järelmaitse.

Soovitame: filee Mignon, küpsetatud ribi, pardi, jänese, lambaliha, lihapallide, ratatouille, kebabi ja tugevamalt maitsestatud pastatoitudega. Juustudest soovitame Gruyére, Manchengo, Parmesan, Cantal, Cheddar’i juurde.
Serveerida 18 C juures.