Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1JC-johann.jpg

Jacob's Creek Johann

kr,
art.nr.

  • Maa

    Austraalia

  • Alkoholisisaldus

    14 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

1847. aastal rajas Johann Gramp, Orlando Veinikeldri asutaja, esimesed viinamarjaistandused Jacob’s Creek’i kallastele Barossa orus.

Tootmine:  viinamarjad korjatakse vastavalt blokkide kaupa kui soovitud küpsusaste käes. Erinevate piirkondade ja nii Shiraz kui Cabernet marjad töödeldakse eraldi. Fermentatsiooni temperatuur madal  17-25C ja toimub mahla pumpamine anuma põhjast pinnakihile. 2x päevas toimub analüüside võtmine ja kontroll. Edasi vein eraldi 18 kuuks tammevaatidesse ja siis valitud vaadid veini segatakse kokku lõplikuks veiniks.

Värvus:  sügav punane, rikkaliku purpurse tooniga
Aroom: delikaatne vürtsikus, musta pipart, ploome, mustsõstart, punaseid marju. Kergelt aniisi ja liköörseid nüansse, veidi röstitud tammevaadi lauda tunda.
Maitse: rikkalik ja kompleksne, küpseid tumedaid puuvilju, suitsuseid noote, elegantne peene park, intensiivne küpsete puuviljade iseloom.

Soovitame: punase liha roogadega, küpsetatud-grillitud road, rosmariini-basiilika-tüümiani maitsed,  veini marja kastmed. Lambaliha, pardi ja ulukiliha juurde.  Juustudest poolkõvadest kuni kõvade juustude juurde.
Serveerida: toatemperatuuril, 18C juures. Soovitav õhutada, valada välja dekanterisse.
Arengupotentsiaali 5-10 aastat.