Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Ararat 5YO cl-ta_1.jpg

Ararat 5*

kr,
art.nr.

  • Maa

    Armeenia

  • Alkoholisisaldus

    40 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

700 ml kr Lae PDF
Lae PDF
500 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Nimi Ararat viitab legendaarsele Ararati mäele, kus Noa laev maabus pärast Piiblist tuntud veeuputust. See müütiline mägi on Armeenia rahvuskultuuri ja identiteedi kõige austusväärsem sümbol, elujõu ja uhkuse allikas. Ararat on ka ühe maailma vanima viinamarjaistanduse asukoht.

Ararati brändisid toodetakse ainult Ararati orus kasvavatest kohalikest viinamarjasortidest nagu Voskehat, Garan Dmak, Rkatsiteli, Mskhali ja Kangun.
 
Ararati tootja Yerevan Brandy Company poolt patenteeritud topeltdestillatsiooni meetod säilitab Armeenia viinamarjasortide unikaalsed omadused. Brändi küpseb kaukaasia tammest vaatides. Kaukaasia tamm on Euroopas tuntud oma tihke struktuuri ja kergelt roosaka värvivarjundi poolest ning annab brändile naturaalse vanilli, shokolaadi ja kuivatatud puuviljade nüansi. Kui Armeenia kohalikest viinamarjasortidest destilleeritud jook puutub kokku kaukaasia tammest vaatidega on tulemuseks Ararat brändidele iseloomulik unikaalne bukett. Ükski teine riik ega tootja pole kunagi saavutanud samasugust efekti.
 
Ararat brändisid toodab ainult Yerevan Brandy Company, kes on selle legendaarse joogi valmistamise traditsioone hoidnud rohkem kui 100 aastat. Tänu ettevõtte pühendumisele tagamaks stabiilselt kõrget kvaliteeti igas tootmise etapis hindavad Ararat brändit spetsialistid ja brändisõbrad üle kogu maailma. Ararat brändisid tuntakse kui Armeenia rahvuslikku sümbolit.
 
Ararat 5* on merevaigukarva jook, mille värskes aroomis võimendunud puuviljasus ja tammisus lähevad pehmelt üle vanilli ja kaneeli nootideks. Maitses on tunda karamelli, ploomi ja pirni, mis segunevad omavahel harmooniliselt jõulises maitses. Järelmaitse on veidi kirbe ja happeline.