Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Pedro Domecq 50cl_2.jpg

Pedro Domecq

kr,
art.nr.

  • Maa

    Hispaania

  • Alkoholisisaldus

    36 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

500 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Domecq'ide suguvõsa kuulus algselt prantsuse aristokraatiasse ning pärast Hispaaniasse kolimist hispaania aadlike sekka ning nende moto on "Domecq oblige". Nimi Domecq tuleb ladinakeelsest sõnast "dominium", mis tähendab aadlikku, nii et tõlkes tähendab moto "seisus kohustab" ("noblesse oblige"). Perekond on sellele juhtpõhimõttele kõigis oma tegemistes läbi ajaloo alati truuks jäänud.

Domecq'ide suguvõsa pärandiks on oskusteave ja aastatepikkune kogemus, mida läbi sugupõlvede hoolega edasi on antud. Ettevõtte asutaja Pedro Domecq Lembeye jäi truuks oma Prantsuse juurtele, kuid võttis omaks ka Hispaania sherri- ja bränditootjate käsitööoskused ning kahe maa parimatest traditsioonidest sündis unikaalne brändi, mis kiiresti Jerez'i piirkonnas juhtpositsioonile tõusis.

Pedro Domecq brändi tootmisel kasutatakse La Mancha regioonist pärit Airen viinamarjasorti, milles happelisus ja suhkrusisaldus on heas tasakaalus. Brändi valmib solera meetodil - tegemist on väga vana tootmisviisiga, mida kasutatakse Hispaanias brändi ja sherri valmistamisel ning mis seisneb erineva vanusega brändide omavahel segamises laagerdamisprotsessi ajal. Laagerdamisel kasutatakse ameerika tammest 500-liitriseid vaate, milles on varem hoitud Malaga veini.

Pedro Domecq brändi on kirgas mahagoni värvi jook, mille aroomibuketis on tunda kuivatatud puuvilju, vaniljet, šokolaadi, rösti ja kohvi.  Maitse on magus, mahe ja heas tasakaalus, iseloomulik on kuivatatud Moscatel viinamarjade nüanss.