Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Becherovka

1805 aastal, Carlsbad’i farmatseudi, Josef Becher’i vaikne rahulik elu muutub tänu saatuslikule juhusele. Inglismaa eliiti kuuluv krahv Plettenberg-Mietingen koos ihuarstiga tulid Carlsbad’i ravivetele ja peatusid Becher’i majas. dr. Frobrig leidis Becher’is hingesugulase ja veetis enamus oma ajast temaga apteegi laboratooriumis segades ürte, aroomiõlisid ja alkoholi. Eksperiment järgnes eksperimendile, kuni lahkumispäeval jättis dr. Frobrig oma uuele sõbrale retsepti. Veel kaks aastat töötas Becher selle retsepti kallal ja 1807 aastast hakkas müüma oma apteegis kõhutilku – Carlsbad English Bitter ehk saksapäraselt “Original Karlsbader Becherbitter” nime all.
Josef Becher jätkas müüki edukalt kuni 1841 aastani, millal otsustas tema poeg Johann vahetada välja vananenud tehnika modernsema vastu ja rajada uue tehase. 1867 Becherovka tootmine jõudis täisvõimsusele. Hea ärivaistuga Johann laseb oma naise vennal disainida tüüpilise lapiku pudeli ja etiketi.

1890 Johanni poeg Gustav Becher registreeris esimesena Tśehhis Becherovka kaubamärgi. Ta võttis kasutusele ka kraveeritud portselanpeekrid ning uuendas müügistrateegiaid.
Becherovka püsib perekonna käes kuni 1945 aastani. Peale sõja lõppu algas Tśehhoslovakkias sundnatsionaliseerimine, Becher’ite perekond ei olnud poliitiliselt soosingus ja Becherovka saab riigi omandusse, kus püsib enam kui 50 aastat. Retsepti hoiti saladuses Põllumajandus ja Toiduainete Ministeeriumi śeifides. 1950 kaalutletakse tõsiselt tehase sulgemist. Kuidagimoodi elatakse üle “hall kommunism” ja peale Tśehhoslovakkia jagunemist alustab Tśehhi Vabariik privatiseerimistega.

1999 originaalne Carlsbad Becherovka taasühineb oma nn sugulasega, kes eksisteeris alates Teise Maailmasõja aegadest Saksamaal. Tänapäeval Jan Becher’i firma vaatab taas helgesse tulevikku ja algupärane retsept on püsinud muutumatuna.

KUIDAS NAUTIDA?
Becherovkat võib soovitada aperitiiviks, kokteilidesse ja digestiiviks.Kuulsamad kokteilid:  BE-TON – pikendatud toonikuga, RED MOON – mustsõstra mahlaga, BE-COOL – Becherovka 60 C juures ja jääkülmas klaasis. Huvitav on segada ka kuuma kakaoga või erinevate mahladega.