Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

OlmecaTekiila Olmeca on tõeline „jumalate nektar“. Juba enne iidsete maiade ja asteekide riikide tekkimist eksisteeris Kesk-Ameerikas olmeekide tsivilisatsioon, mis jättis endast maha palju avastusi sealhulgas helesinisest agaavist valmistatud „mee vee“. Vastavalt pärimusele kinkis olmeekide peajumal selle oma rahvale. Kõiki teisi, kes seda jooki hävitasid ootas hukkamine. Aja jooksul jumalate võim nõrgenes ning agaavi jook sai kõikide pidustuste osaks.

Hispaania konkistadooride ajastul loodi Tequila linnas peale pikki eksperimente paljude erinevate agaavi sortide ja tehnoloogiatega jook, millest sa Mehhiko sümbol ja uhkus.

Tekiilat valmistatakse Kesk-Mehhiko kõrgmägedes sinise agaavi mahla destillaadist. Vaatamata laialt levinud eksiarvamusele ei ole agaav kaktus. See taim kuulub hoopis „liilialiste“ perekonda. Agaav saavutab küpsuse ning on koristamiseks valmis 8-aastaselt. Suur roheline põõsas raiutakse juure pealt maha, eemaldatakse lehed ning tehasesse saadetakse edasi ainult selle südamik (piñas). Tehases südamikku aurutatakse, see peenestatakse ning pressitakse välja mahl, mis peale kääritamist läbib vasktorudes kahekordse destilleerimise.

Olmeca tekiila jaoks kogutakse täiskasvanud agaavi üksnes Jalisco piirkonnast.  See piirkond, nagu Prantsusmaa Champagne provints šampanjale, on algupärase tekiila kodumaa. Destilleerimine toimub traditsiooniliste vasest destilleerimisseadmete abil, mis tagavad toote kõrgeima kvaliteedi.