Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
Jameson Gold Reserve 70cl_1.jpg

Jameson Gold Reserve

kr,
art.nr.

  • Maa

    Iirimaa

  • Alkoholisisaldus

    40 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

700 ml kr Lae PDF
Lae PDF

John Jameson asutas pruulikoja 1780.aastal, lubades hakata tootma maailma parimat viskit. Tema perekonna motoks oli ”Sine Metu”, mis tähendab ”Kartuseta”. Seda sõnumit kannab tänaseni iga Jamesoni pudel.

Täna on Jamesoni tootmisel abiks mineviku traditsioonid ja tänapäeva võimalused. Jameson on maailmas kõige kiiremini tarbijaid juurde võitev viskimark, mida müüakse rohkem kui 110-s riigis, sealhulgas ka Eestis.

Iirlased, tänu oma loomuomasele konservatiivsusele, eksperimenteerivad erinevalt šotlastest joogiga harva ning hoiavad kuni tänaseni viski tootmises vanu traditsioone. Iiri viskit Jameson valmistatakse kolmest looduslikust koostisosast: tavaline oder, odralinnased ning puhas allikavesi. Kui šotlased kuivatavad idanema aetud otra lahtisel tulel, mis annab viskile iseloomuliku turbamaitse, siis iirlased teevad seda spetsiaalsetes suletud ahjudes. Selliselt ei seo linnas endaga suitsulõhna ning säilitab looduslikud maitseomadused, mis annab Jameson viskile lillelise-mesise kõrvalmaitse.

Jameson Gold Reserve on segu mitmest küpsest viskist, mida on hoitud kolme eri tüüpi vaatides - lisaks vanadele burbooni- ja šerrivaatidele on kasutatud ka uusi tammevaate, mis annavad viskile eriti küllusliku ja sügavalt kompleksse iseloomu.

Jameson Gold Reserve on aromaatne viski, mille lõhnas on tunda röstitud puitu kombinatsioonis uute tammevaatide magusate nootide, vürtside ja pehme puuviljasusega. Maitse on puuviljane ja mitmekihiline: kergelt pähkline Oloroso šerri vaatidest, lisaks burboonivaatidele iseloomulikud maitsenüansid ja uute tammevaatide vanilline magusus. Järelmaitse on väga pikk ja meeldivalt vürtsikas.