Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
PJ_Belle_Epoque_Ed._Premiere_2007_Det_1.jpg

Perrier Jouet Belle Epoque Edition Premier 2007

  • Maa

    Prantsusmaa

  • Alkoholisisaldus

    12,5 %

Maht

Art. Nr

Maht 750 ml

Hind kr

Perrier Jouet šampanjamaja on teinud esmakordselt ajaloos limiteeritud kogustes kevadise šampanja - Belle Epoque Edition Premier 2007 aastakäik.

Edition Premier on brut champagne (blanc), 2007 aastakäigu cuvée, mille Perrier-Jouët keldrimeister Hervé Deschamps eriliselt just 2014 aasta kevadeks tegi. Kogu maailmas esitleti seda esmakordselt kevade algusel 21.märtsil. Veini tehti limiteeritud kogustes ja ka müüakse limiteeritud ajal - kevade algusest kuni jaanipäevani ehk suve alguseni.

See šampanja peegeldab kevade võlu: püüab kinni esimesed päikesekiired viinamarja taimede vahel, esimesed puhkevad pungad, värskus, mis äratab unest. Kevadine cuvée on põhiliselt Grand Cru Chardonnay marjadest, mis on maja visiitkaardiks. Lisatud pisut Pinot Noir, mida on kergelt pressi käigus kestadest värvi ja lisanüansside andmiseks matsereeritud. 2007 aastakäik väljendab ilu, kus Chardonnay sort puhkes varakult õide – 25.mail juba võrreldes harilikult 18.juuni kuupäevaga. Korje samuti varajane – 29. augustil, mis tavaliselt on 29. septembril.

Koostises on Grand Cru Chardonnays (> 90%) ja lisatud Pinot Noir, mida on matsereeritud pressi käigus (< 10%) ning annab kerge roosaka värvi varjundi. Osa Pinot Noir marju saadakse Vertus, mis on ainus Côte des Blancs küla kus punaseid sorte kasvatatakse.
Keldris küpsenud 5 aastat.

Välimus: originaalne kahvaturoosa särav.
Aroom:  delikaatne valgete lillede, (elderflower) ja valgete puuviljade (virsikh), tsitruseid (yuzu koor) ja värskelt valminud punaste marjade (punane sõstar, Morello cherry).
Maitse:  kergus ja värskus, meeldiv happesus mis muutub pehmeks ja ümaraks.
Suurepärane kevadiste juurviljade ja kergemate roogadega.

"We Are All Passionate Creators"