Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
G-Bolgheri-Superiore_1.jpg

Grattamacco Bolgheri Rosso Superiore DOC

kr,
art.nr.

  • Maa

    Itaalia

  • Alkoholisisaldus

    14,0 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF


Viinamarjasort:            65% cabernet sauvignon 20% merlot 15% sangiovese
Appellation:                Bolgheri Rosso Superiore DOC

Vein on toodetud 10 ha suurusest viinamarjaaiast, mis on rajatud 100 m üle merepinna Pinnas on lubjarikas liivakivi, mergel, lubjarikas savisegu. Kliima on mõõdukas Vahemereline. Aias istutustihedus on 4500 - 5400 taime ha kohta ja saagikus 7 t marju ha kohta. Taimed haritakse Cordone speronato ja Guyot meetodil. Korje käsitsi ja keskmine aia vanus on 20 aastat. Veinivalmistamisel fermentatsioon on avatud lühemaks saetud koonilistes tammevaatides ja roostevabaterastankides. Malolactic fermentatsioon toimub aasta ja kaks kasutusel olnud  barrique (225L), kuhu vein jääb küpsema 18 kuuks.  Pudelis lisaks minimum 12 kuud.

Välimus:          särav rubiinpunane
Aroom:            intensiivne ja väljapeetud aroom, arenev, mustikaid, puhas balsamico ja Vahemere maitsed. Lõppmaitses arenevad välja mineraalsed noodid. Hästi integreeriyud tammevanill, magusad vürtsid ja elegantne männimetsa lõpp.
Maitse:                        värske, areneb välja hea tasakaal mineraalsuse, peenelkoelise tammevaadi ja parkaine karakteri vahel. Hea maitsepikkus, laiaspektrilise mineraalse nüansiga.

Soovitame:      ulukiliha, karu, ja küpsetatud, mooritud punase liha roogadega ning keskmise küpsusega juustude juurde.
Serveerida:      16-18 °C