Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1Goldschild-Kabinett.jpg

Goldchild Riesling Kabinett

kr,
art.nr.

  • Maa

    Saksamaa

  • Alkoholisisaldus

    8,5 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Viinamarjasort: Riesling
Päritolu: Moselland Goldschild veinid on valmistatud hoolikalt valitud viinamarjadest, mille kasvukoht on Moseli jõe järsud kaldapealsed. Moselland Goldschild veinid on saadaval vaid limiteeritud kogustes. Grand Cru klassifikatsiooniga kasvukoht  Zeltinger Himmelreich on 120 ha suur ja jääb parimate viinamarjaaedade juurde kesk-Moseli regioonis. Viinamarjapõld jääb vaatega lõunasseja valdavalt järsk kallak.kogu pinnas on peeks lagunenud kiltkivi, värvuselt tmedast kuni heledani. Elegantsed, sageli kaunilt täidlased ja mahlakad Riesling veinid, millel on kollaste puuviljade karakterit ja koosmõju annab pinnasest tingitud mineraalsus.
Aastakäigu info: suhteliselt jahe suvi ja kuiv pikk sügis tingis hilise saagikoristuse - oktoobri lõpus. Pikk küpsemisperiood annab aroomirohke ja kompleksse veini, mida toetab Moseli Rieslingutele tüüpiline elav ja happeline struktuur.
Veini valmistamine: korje käsitsi ja marjade hoolikas selekteerimine.  Peale delikaatset pressimist toimub kääritamine kontrollitud temperatuuril väikestes  roostevabateras tankides. Ei kasutata kultiveeritud pärmi. Kääritamisele järgnevalt toimub kerge veini filtreerimine ja villimine mai kuus.
Veinis on jääksuhkrut 70 g/l ja happesus 8.5 g/l.

Välimus: särav kuldkollane
Aroom: õrn, tunda virsikut, passionivilja ja ananassi, kergelt vürtsikaid nüansse.
Maitse: täidlane, hea struktuuriga, sügava intensiivse puuviljase iseloomuga. Hea mineraalsus, pikk aromaatne järelmaitse.
Soovitame: vürtsikate toitudega, aasiapärane köök. Jahutatult hea aperitiiv.
Serveerida 8 C juures.