Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1Goldschild-Kabinett-Trocken.jpg

Goldchild Riesling Kabinett Trocken

kr,
art.nr.

  • Maa

    Saksamaa

  • Alkoholisisaldus

    12 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Viinamarjasort: Riesling
Päritolu: Moselland Goldschild veinid on valmistatud hoolikalt valitud viinamarjadest, mille kasvukoht on Moseli jõe järsud kaldapealsed. Grand Cru klassifikatsiooniga kasvokoht ‘Lieserer Niederberg Helden’ on küla Lieser lähedal ja asub täpselt vaatega Mosel jõele. Suurepärane kasvukoht, hea niiskuse pidavus pinnases ja nõlvade kallak loob ideaalsed tingimused hästi kontsentreeritud Riesling veinile. ‘Niederberg Helden’ on suhteliselt väike aed, ainult 25 ha.
Moselland Goldschild veinid on saadaval vaid limteeritud kogustes.
Aastakäigu info: suhteliselt jahe suvi ja kuiv pikk sügis tingis hilise saagikoristuse - oktoobri lõpus. Pikk küpsemsperiood annab aromirohke ja kompleksse veini, mida toetab Moseli Rieslingutele tüüpiline elav ja happeline struktuur.
Veini valmistamine: Enne pressimist marjad sorteeritakse ja peale delikaatset pressimist toimub kääritamine kontrollitud temperatuuril väikestes  roostevabateras tankides. Ei kasutata kultiveeritud pärmi. Kääritamisele järgnevalt jääb vein pärmisademele („sur lie“) samadesse anumatesse seisma ja mai kuus enne villimist kerge filtreerimine.
Veinis on jääksuhkrut 7,1 g/l ja happesust 8,3 g/l.

Välimus: särav helekollane
Aroom: tunda küpsete tsitruste ja apelsinide aroome.
Maitse: keskmise täidlusega, suurepärase mineraalsusega, tunda küpset happesust ja järelmaitse meeldivalt kuiv.
Soovitame: suurepärane toiduvein erinevate kergemate roogadega, hea kala ja mereandidega.
Serveerida 8 C juures.