Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
1J00388-002-Bitmap-CMYK(A4).jpg

Wyndham Estate BIN 555 Shiraz

kr,
art.nr.

  • Maa

    Austraalia

  • Alkoholisisaldus

    14,5 %

Art. Nr:

Maht:

Hind:

750 ml kr Lae PDF
Lae PDF

Austraalia viinamarjakasvatuspiirkondadest on Hunter Valley, mis asub Sidney linnast ~150 km kaugusel, üks vanemaid ja kuulsamaid. Selle jõe orus asub ka Wyndham Estate – Austraalia vanim töötav veinikoda, asutatud 1828 a. Sir George Wyndham oli siis esimene veinivalmistaja, kes hakkas veini ka müügiks tegema. 19. saj algusest saavutab rahvusvahelist kuulsust, Chardonnay on võitnud mitmeid märkimisväärseid auhindu, Shiraz BIN 555 on pärjatud mitmete märkimisväärsete auhindadega.

Vein on väga sügava “musta” kirsi värvusega. Aroomis Shiraz marjale iseloomulik küpse ploomi ja pipra karakter, lisaks mustsõstar, magus vaarikas, maasikas. Maitse on väga kontsentreeritud, täidlane, keedisene, milles on tunda jõudu ja lopsakust. Küpsetele puuviljadele lisandub śokolaadi, kergelt tammine ja pehme tanniini nüansiga. Viimase lihvi on andnud veinile 15 kuud küpsemist tammepuust aamides.

Mõnusalt küps vein, millel on veel piisavalt keldris hoidmise potensiaali. Sobib jõulisemate liharoogadega, pindküpsetatud filee, hautatud talleliha, tugevama ulukiprae ja kindlasti aromaatsete, jõuliste juustudega. See on ka äärmiselt nauditav vein iseseisvalt joomiseks.
Serveerida 16º-18º C