Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

President Cup by Ballantine’s võitsid Toomesso ja Vettus

Heitlikes ilmastikuoludes peetud võistlusel startis 143 golfimängijat, kellest enamus pidid ka äikesevihma tõttu pidama poole tunnise pausi. Üle kuue tunni kestnud mänguringi jooksul suutsid tugevamad hoida külma närvi ja teha häid tulemusi.
 
Kahjuks ei olnud kellegil mängijatest nii palju õnne, et sõita koju uhiuue Lexus IS F Sport autoga, mis oli hole-in-one auhinnaks 10ndal rajal. Kõige lähemal oli autovõidule Jan Larsson, kelle pall jäi seisma ligemale 30cm august. Täname Toyota Baltic'ut ja Büroomaailma auhinna välja panemise eest.
 
Meestest võitis tagatiidelt peetud võistluse Janar Toomesso 74 löögiga, teise kuni neljanda koha väljaselgitamiseks, kus kolm mängijat olid mänguringi jooksul teinud 77 lööki, oli vaja play off'i, mis peeti 10ndal rajal. Taivo Jaansoo tegi pari'i, võitis teise koha, Mait Schmidt tuli kolmandaks play-offis tehtud bogey'ga ning Marten Palm ei lõpetanud oma bogey' putt'i, millega kaotas auhinnalise koha.
 
Naised mängisid HCP löögimängu ning Riina Vettus võitis tulemusega -2, Margarita Ross oli raja par'iga teine ning kolmandaks tuli Apawan Chinglek tulemusega +4.
 
Ka HCP löögimängus, mis mängiti klubitiidelt, oli vaja parimate väljaselgitamiseks teha ümbermängimine 10ndal rajal. Priit Post suutis siin olla parim ja võtta võidu Joel Adul'i ees. Esikolmikus said kõik tulemuseks -2, kolmandaks jäi sel korral Pepe Aaviksoo.
 
Sügis on käes ja võistlustulemused on palju erinevad kevadistest. Meeste HCP 18,5-36 klassis võeti võit 36 punktiga - võitis Toomas Laan sama punktisumma teinud Andris Jegersi ees. Kolmas oli punkti võrra vähem mänginud Ivar Kulbin. Naiste samas klassis olid samuti esimesed kaks sama tulemusega - Svetlana Käsk võitis võistluse Piret Koppeli ees, mõlemad tegid 39 punkti, kuid vastavalt juhendile läheb võit mängijale, kelle viimased 9, 6 või 3 rada on paremad. Mõlemal olid viimased 9 rada 18 punkti, kuid Svetlanal viimased kuus rada ühe punkti võrra paremad ning sellega ka võit kindlustatud.

EGCC President Cup'i auhinnad pani parimatele välja Ballantines. Eestis Ballantine’s kaubamärki esindava Pernod Ricard tootejuhi Sulev Kirsti sõnul on Ballantine’sil ja golfil nii mõndagi ühist. “Golfi kodu on Šotimaal ning Šoti sügavas pinnases asuvad ka viski tootmise lätted. Rahvusvahelisel tasandil on golfiklubide ja viskibrändide koostöö laialt levinud ning nüüd on see tava end ka Eestis kehtestamas. Meil on hea meel, et saame turniiri toetades panustada Eesti golfi arengusse,” lausus Kirst.
 
Aastas müüb Ballantine’s üle 5,3 miljoni üheksa-liitrise pudelikasti ehk kaks viskipudelit sekundis. Euroopa juhtiv viskimark Ballantine’s Finest on turuliider 12 riigis.

Foto: Urmas Kamdron

Allikas: Estonian Golf & Country Club