Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
esipilt.jpg

Selgus Eesti parim Beefeateri džinnikokteilide valmistaja

13. septembril toimus Radisson Lounge 24-s džinnikokteilide võistluse „Beefeater 24 Bartender Competition” eesti voor. Võistlustules oli 10 osalejat, kellel tuli 15 minuti jooksul valmistada kaks kokteili: klassikaline džinnikokteil, kasutades Beefeater Dry’d ning selle moodne tõlgendus võistleja enda nägemuse järgi, kasutades Beefeater 24 džinni. Seejärel tuli lühidalt tutvustada, miks osaleja valis just need kokteilid ja mis teda inspireeris.

Kokteilivõistluse võidu noppis Gerda Viks, teine koht läks Marko Hadele ning kolmanda koha sai Sigrid Sarv. Finaali võitnud Gerda Viks jäi žüriile silma oma üdini naiselike kokteilidega „White Lady“ ja „Pink 24 Lady“. Võitja esindab Eestit novembris samanimelisel rahvusvahelisel finaalvõistlusel Londonis.

Žüriiliikmete hinnangul oli Eesti võistlejate tase kõrge ning edu loodetakse ka rahvusvaheliselt võistluselt. Võistlejad näitasid üles serveerimis- ja esitlusoksust ning loovust, mis kõik on rahvusvahelisel võistlusel määrava tähtsusega. Gerda puhul jäi lisaks maitsvatele kokteilidele silma kokteile kirjeldav huvitav lugu ja hästi läbimõeldud serveerimisstiil, mis tulevad rahvusvahelises finaalis Londonis kindlasti kasuks.

Eesti võistluse kohtunikeks olid Sulev Kirst (Beefeateri Tootejuht Eestis) Sebastian Hamilton-Mudge (Beefeateri kaubamärgi suursaadik), Andrus Järve (EBA kohtunik ja asutajaliige), Ritta Roosaar (Olde Hansa hankejuht) ja Andrew Bardsley (Chivas Brothers piirkonnajuht – Skandinaavia ja Baltimaad). Eesti võistluse võitja Gerda Viks sõidab 5. novembril Londonisse „Beefeater 24“ rahvusvahelisele võistlusele, kus võistlevad baarmenid ja baaridaamid 26 riigist. Võistluse üldvõitja saab tiitli „Beefeater 24 Global Bartender 2013“ ning auhinnaks Jaapani reisi, mis sisaldab laialdast baaride külastust ja sealse kultuuriga tutvumist. Lisaks saab parim kokteilisegaja võidutrofee ning tema nimi kirjutatakse Beefeateri destilleerimiskoja autahvlile “Hall of Fame”.

Lisainfo: Sulev Kirst
Beefeateri tootejuht
Telefon: 5568 7828
E-mail: sulev.kirst@pernod-ricard.com
www.pernod-ricard-estonia.com

 
 


 

 
 
 

Fotod: Andres Putting