Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo
IMG_9300 (4).jpg

Tallinnas tutvustati Extra klassi konjakit Martell Chanteloup

5. septembril tutvustati ja tervitati Eesti turul uut Extra klassi konjakit Martell Chanteloup Perspective. Tegu on Martelli erimeetodil valminud konjakiga, milles domineerivad Prantsusmaal asuva Borderie´s piirkonna vanad eaux-de-vie´d, mis muudavad Martell Chanteloup Perspective´i maitse pehmeks ja eriliseks.

Suure sündmuse puhul oli kohal ka maailma juhtivatest konjakimajadest vanima – Martelli mõisa konjakiekspert Jean-Jacques Regnault, kes neljapäeval Nokia kontserdimajas viis läbi koolituse “Why Martell is so Unique”. Jean-Jaques Regnault tutvustas konjakisõpradele uue konjaki eripära, ajalugu ning lõhna- ja maitsenüansse ning koolitus kulmineerus kõigil osalejatel võimalusega uut konjakit ka ise proovida.

Samal päeval toimus Stockmanni kaubamajas Martelli eksklusiivse konjakikapi avamine, kus sai sõna lisaks Jean-Jaques Regnault´ile ka Martelli tootejuht Sulev Kirst Pernod Ricard Eestist ning Eesti konjakiklubi president Silver Kuus.

Õhtul leidis aset pidulik konjakiõhtusöök restoranis Dominic, kus restorani peakokk Allar Oeselg serveeris hõrgutava neljakäigulise õhtusöögi, mille juurde pakuti toiduga sobivat konjakit.

Lisainfo: Sulev Kirst
Martelli tootejuht
Telefon: 5568 7828
E-mail: sulev.kirst@pernod-ricard.com
www.pernod-ricard-estonia.com 

***

Martelli taust Martelli maja, maailma juhtivatest konjakimajadest vanima, ajalugu algas 1715. aastal kuningas Louis XIV viimasel valitsemisaastal, kui New Jersey saare elanik Jean Martell asutas oma isikliku konjakiettevõtte. Äri algas suurepäraselt ja 1721. aastal moodustasid ainuüksi tarned Suurbritanniasse juba 200 000 liitrit. 1753. aastal, pärast Jean Martelli surma, võtsid äri juhtimise üle tema lesk Rachel ning pojad Jean ja Frédéric, kes registreerisid 1807. aastal ettevõtte J&F Martell. Martelli konjakid eristuvad üllatavalt pehme ja kerge maitse ning küllastunud värvitoonidega. Martelli konjakite iseärasuste alla kuulub valdavalt Borderies’ regiooni konjakipiirituste kasutamine, eriline kahekordne destilleerimise meetod ja konjakit hoitakse ainult Tronçais tammest tehtud vaatides. Martell kuulub maailma suurimate konjakitootjate esikolmikusse ning on müügiliider 20 riigis, sealhulgas Itaalias, Mehhikos, Hongkongis, Malaisias ja Singapuris. Aasia riikides on Martelli tarbimine suur just kõige kallimate konjakimarkide Cordon Bleu, XO ja Extra osas. Maailmamastaabis kuulub pea veerand (22%) kogu XO kategoorias tehtud läbimüügist just Martellile. Martelli konjakeid toob maale Pernod Ricard Eesti. Lisainfo: www.martell.com

Fotod: Gerli Jalakas

 

Foto: Gerli Jalakas