Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Tippbaarmenid esindavad Eestit rahvusvahelisel kokteilivõistlusel

21. jaanuaril toimunud kokteilivõistluse Absolut Invite 2014 Eesti eelvoorus selgusid kolm parimat, kes esindavad Eestit maikuus samanimelisel mainekal rahvusvahelisel võistlusel Stockholmis.


Absolut Invite 2014 finalistid Sigrid Sarv ja Marge Mänd

Absolut Invite 2014 Eesti eelvoorust võttis osa 15 Eesti tippbaarmeni ja -baaridaami, kellest parimaks osutus Marge Mänd restoranist Cru. Koha finaalvõistlusel Stockholmis kindlustasid endale ka Andrei Kazakov Butterfly Lounge’ist ja Sigrid Sarv klubist Bibabo.

Neljandat aastat järjest korraldatav Absolut Invite kokteilivõistlus koosnes kirjalikust testist, kange alkoholi ja kokteilide pimedegustatsioonist ning omaloominguliste kokteilide valmistamisest. Tegu on kutsetega võistlusega – osalejate valikul võetakse eelkõige arvesse aktiivsust baarinduse valdkonnas ja kokteilikultuuri edendamisel, osalemist kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel ja koolitustel ning saavutatud tulemusi.

Võistluse peakorraldaja, Pernod Ricard Estonia tootejuhi Eveli Looritsa sõnul tõuseb võistluse tase iga aastaga. „Julgustasime võistlejaid kasutama enda valmistatud komponente - siirupeid, bittereid, infusioone, moose - ning värskeid, kohaliku päritoluga tooraineid. Meie baarmenide ja baaridaamide loovus ja pühendumus oma kutseoskuste arendamisele avaldab muljet, rahvusvahelistelt võistlustelt on eestlased ikka häid tulemusi koju toonud.  Head meelt teeb see, et tänavu oli osalejaid ka väljastpoolt Tallinna.“

Butterfly Lounge’is toimunud Eesti eelvooru kohtunikeks olid võistluse kontseptsiooni üks loojaid, baarmenide koolitaja Jakob Sundin Rootsist, eelmise aasta Absolut Invite Eesti eelvooru võitja Aime Lõpp, veiniajakirja Vine peatoimetaja ja sommeljee Tanel Eigi ning Rahvusooper Estonia toitlustusjuht ja sommeljee Kaire Hallismaa.

Esikolmik sõidab 23.-24. mail finaalvõistlusele Stockholmi, kus võistlevad Euroopa parimad baarmenid ja baaridaamid 13 riigist: Rootsist, Soomest, Taanist, Norrast, Islandilt, Lätist, Leedust, Eestist, Saksamaalt, Austriast, Tshehhist, Slovakkiast ja Venemaalt. Finaali võitja auhinnaks on reis New Orleans’i Tales of Cocktail võistlusele 2014. aasta suvel.

Marge Mänd’i võidukokteilide retseptid:
 
I Love Absolut
Absolut Elyx 3cl
Kirsikompotivedelik 2cl
Koor 2cl
Monin Menthe Craciale siirup 0,5cl
Monin Chocolat Blanc siirup 0,5cl
 
Valmistamine: Sheigi kõik koostisosad koos, serveeri väikesest moosipurgist.

Absolutely
Absolut Elyx 2cl
Absolut Elyx sidrunikooreleotis 1 cl
Lillet  (aperitiiv) 4cl
Suhkrusiirup kummeliga 1cl
 
Valmistamine: Leota  sidrunikoori 24h Absolut Elyx viinas. Sheigi kõik koostisosad koos, serveeri vahuveinipokaalist. Kaunista sidrunikoore ribaga.


Marge Mänd võidukokteiliga


Andrei Kazakov Butterfly Lounge'ist


Finalist Sigrid Sarv klubist Bibabo