Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Absolut uuendab oma pudeli disaini

Kuulsad disainerid kujundavad ümber 1979. aastast muutmata kujul kasutatud ikoonilise Absoluti pudeli.

Alates turule tulekust 1979. aastal on Absoluti pudel tänu oma kujule teiste seast välja paistnud, inspireerides teiste hulgas ka ühe väljapaistvama kaasaegse kunstniku Andy Warholi loomingut. Uus pudel on originaalse pudeli ümberkujundus, millel on uuendatud kaherealine logo, uus kirjatüüp, ümberdisainitud medaljon, madalam kaal ja uus bränditähistus.

Uue pudelidisaini loomisesse kaasati kalligraaf Luca Barcellona ning illustraator ja graveerija Martin Mörck. Uuendatud pudeli kirjatüübi looja Luca Barcellona ekperimenteeris Absoluti pudeli tarbeks paljude erinevate variantidega, mis peegeldasid rootsi stiili. “Tulemus on lahe, lihtne, kaasaegne ja elegantse alatooniga," ütles Barcellona.

Pudeli kaela juures on portree Absoluti asutaja Lars Olsson Smithist, kes oli pideva destilleerimise protsessi teerajaja. "Et talle austust avaldada, katsetasime mitmeid uusi ideid, kuni leidsime ideaalse tõlgenduse – silmatorkav pilt, mis kujutab Lars Olsson Smithi oma edu tipus," kirjeldas oma tööd Martin Mörck.

"Meil on suur au töötada valdkonna parimate disaineritega. Uus pudel säilitab kõik Absolut Vodka tunnused – julge, originaalne ja loominguline, see kõik valmistab ette tulevikku astumiseks," sõnas Absolut globaalse brändistrateegia direktor Peder Clason.

"Absolut on julge loominguline bränd ning oleme juba mõnd aega tahtnud neid omadusi ikoonilises pudelidisainis ellu äratada, uuendades oma kõige esinduslikuma toote loomingulist väljundit. Lõpptulemuseks on autentne Rootsi disain, kus igal detail täidab kindlat eesmärki ning on teostatud lihtsal, kuid elegantsel viisil," lisas Absoluti globaalse disainistrateegia juht Caroline Mörnås.

Pudelit uuendati koostöös Brand Unioniga. Märkimisväärseimad uuendused olid bränditähistuse lisamine pudeli tagaküljele, mis lisab julge otseviite Absolut brändile, ning esiküljel oleva logo kaherealiseks muutmine. Pudeli ikooniline kuju toodi rohkem esile, rõhutades tugevalt defineeritud pudeliõlga, sirget pudelikaela ja kehaosa ning lamedat põhja, minimaliseerides samaaegselt klaasi kaalu vähendamise läbi mõju keskkonnale.

Kuigi pudel uueneb, jääb viina kvaliteet samaks: iga pudel Absoluti meisterdatakse Lõuna-Rootsis Åhusi külas, kuhu on kokku kogunenud põlvest põlve edasi kanduvad viinavalmistamise oskused. Uut pudelit levitatakse üle maailma sügistalvel 2015.

 

 


Lisainfo:
Eveli Loorits,
Absoluti tootejuht
Pernod Ricard Estonia
Tel: 6512 420
E-post: eveli.loorits@pernod-ricard.com