Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Eestis disainitud Absoluti eripudel on eBay oksjonil kuum kaup

2015. aasta mais lasi Absolut koostöös eestimaise teksabrändiga Reval Denim Guild välja piiratud tiraažiga toodetud eripudeli, mis tekitas suurt elevust kollektsionääride seas üle maailma. Jaemüügis 25,9 euroga müüdud pudeli hind ulatub praegu eBays ligi 140 USA dollarini ehk 130 euroni.

Üks maailma tuntumaid brände Absolut tootis vaid 1200 Reval Denim Guildi limited edition pudelit, mis jõudsid poelettidele mai alguses ning said koheselt välja müüdud. Eestis disainitud ja käsitööna valminud erikujundusega pudeliümbris on meisterdatud kahevärvilisest teksakangast ning kaunistatud teatraalselt koheva kraega. Tegemist on esimese korraga Absoluti ajaloos, mil erikujundusega pudeliümbrise loojateks olid Eesti disainerid ning eripakendid valmisid Eestis käsitööna.

Absolut Reval Denim Guild Edition’i erikujundusega pudel tekitas elevust rahvusvaheliste kollektsionääride seas. Absoluti tootejuhi Eveli Looritsa sõnul on erinevad Absoluti erikujundusega pudelid maailmas kuum kaup, eriti juhul, kui tegemist on nii väikese tiraaži ja riigiga, ning nende hind võib järelturul mitmekordistuda.

Kuna Eesti disainiga pudel ei ole enam jaekaubanduses kättesaadav, on ainuke võimalus sellega oma kollektsiooni täiendada internetioksjonitel osaledes või läbi kollektsionääride foorumite. “Hetkel pakutakse näiteks eBay keskkonnas mõned üksikud Absolut Reval Denim Guild pudelid, mille hind on alghinnaga võrreldes kuni viis korda kerkinud. See näitab, et eritiraaži disain on väga õnnestunud ning Reval Denim Guildi looming on saanud maailma tasemel tunnustuse,” ütles Loorits. Disaini autorid on Sten Karik, Joan Hint ja Peep Vähi.

Kui eBay keskkonnas müüakse Absolut Reval Denim Guild pudelit 138 dollariga, siis Kanada portaalis 1Cheaper pakutakse seda juba 157,79 dollari eest.

Juba enne pudeli turuletulekut sai Absoluti maaletooja Pernod Ricard Estonia kümneid kirju igalt poolt üle maailma sooviga seda unikaalset disainpudelit osta. Mitmed Tallinna kauplused osteti esimesel müügipäeval tootest tühjaks ja välisriikide kollektsionäärid tulid spetsiaalselt selle pärast Eestisse, et endale ja sõpradele see pudel soetada.

Maailma üks suuremaid alkoholibrände Absolut on läbi aastakümnete kogunud tuntust tiheda koostöö eest kunsti- ja moemaailmaga. Lisaks koostööle nimekate moeloojatega nagu Versace, Prada, Tom Ford, Gucci, Stella McCartney jne, on Absolut teinud koostööd ka Eesti moebrändiga Tallinn Dolls ning Brasiilia kuulsaima moebrändi Osklen looja, Eesti päritolu disaineri Oskar Metsavahiga, kelle käe alt tuli 2011. aastal välja Absolut Rio eripudel.

Vaata ka videot:

https://vimeo.com/127250487

 

Lisainfo:
Eveli Loorits,
Absoluti tootejuht
Pernod Ricard Estonia
Eveli.loorits@pernod-ricard.com
Tel. 5298661