Palun sisesta oma sünniaasta.

pernod-logo

Absolut Lime - uus maitsestatud viin Eestis

Alates aprilli keskpaigast 2017 on Pernod Ricard Estonia sortimendis ja Eestis müügil uus maitsestatud viin Absolut Lime. Absolut Lime on värske ja puuviljane viin, mille aroomis ja maitses on tunda värskelt pressitud laimimahla ja laimikoort. Nagu kõik Absoluti maitseviinad, on ka Lime valmistatud ainult naturaalsetest koostisosadest ja ilma suhkrut lisamata.

Viimase nelja aasta jooksul, mis on möödunud Absolut’i viimase uue maitseviina turule toomisest, on mitmed viinabrändid üle maailma esitlenud uusi magustatud ja kunstlikke lisaaineid sisaldavaid viinasid, kuid tarbijad eelistavad üha enam naturaalseid maitseid. Absolut Lime ongi loodud neid ootusi ja eelistusi arvestades ning sobib hästi klassikalistesse viinakokteilidesse, lisades laimile iseloomuliku maitsenüansi, tänu millele ka lihtsad kodus valmistatud kokteilid maitsevad nagu professionaalse baarmeni looming.

Laimi maitse pudelisse panemine osutus oodatust raskemaks väljakutseks. Per Hermansson, Absolut’i sensoorikaosakonna direktor, on oma 30-aastase karjääri jooksul välja töötanud mitmeid maitsestatud viinasid, kuid laim osutus eriliseks pähkliks. “Laimile kulus mitu aastat tööd. Kuid tulemus on täpselt see, mida me otsisime – täidlane karakter, ühtaegu kompleksne ja värskendav, ja nagu kõik Absolut maitseviinad sisaldab ka laim ainult naturaalseid koostisosi ning suhkrut pole lisatud.”

Tänu oma mitmekülgsusele on Absolut Lime kindel valik kodustel kokteilipidudel või sõpradele külla minnes, kuna see sobib hästi kõigi enam levinud pikendajatega (mahlad, karastusjoogid) ja samas lisab igale kokteilile uudsust ja karakterit.

Lime’i unikaalne maitseprofiil on põnev ka maailma parimatele baarmenidele. Tunnustatud baarmeni Toby Checchini sõnul lõi ta maailmakuulsa Cosmopolitan kokteili 1988. aastal tänu sellele, et talle sattus kätte pudel Absolut Citron’i. “Absolut on taas hakkama saanud millegi erakordsega, Absolut Lime võib hakata nihutama tänapäevase kokteilikultuuri piire.”

Inspiratsiooni Absolut Lime’I kokteilides kasutamiseks leiab aadressilt Absolut.com ning Absolut’i Facebook’i, Instagram’i ja Twitter’i lehti jälgides.

Absolut Lime’iga tutvuse tegemiseks sobivad näiteks need kolm lihtsat kokteili:

Absolut Lime and Soda
50 ml Absolut Lime’i
150 ml mullivett
Vala kõik koostisosad jääga täidetud kõrgesse klaasi. Sega ja kaunista laimisektoriga.

Absolut Lime Drop
50 ml Absolut Lime’i
25 ml värskelt pressitud laimimahla
15 ml suhkrusiirupit
Šeigi kõiki koostisosi koos jääga, kurna viinapitsi. Serveeri koos suhkrusse kastetud laimisektoriga.

Absolut Lime Mule
50 ml Absolut Lime’i
15 ml värskelt pressitud laimimahla
150 ml ingveriõlut
Pigista poole laimi mahl kruusi. Lisa Absolut Lime, jää ja ingveriõlu. Sega ja kaunista laimisektoriga.Lisainfo:
Eveli Loorits
Absolut Vodka tootejuht
Pernod Ricard Estonia OÜ
Tel 5298661
eveli.loorits@pernod-ricard.com